Další informace

Mezinárodní výstava koček 2024

15.6. a 16.6.2024

Vinohradské bleší trhy tentokrát v červnu, 2. 6. 2024 od 14:00.

Vinohradské bleší trhy tentokrát v červnu, 2. 6. 2024 od 14:00. Přijďte prodat nepotřebné věci případně koupit věci, které běžně neseženete. Prodejní místo je zdarma, registrace prodejců na blesitrhy@kvicvinohradybrno.cz

FESTIVAL ZDRAVÍ V BRNĚ 2024

Slavnostní zahájení: 15. 6. 2024 | 13:00–21:00 h. Sportovní areál HROCH, Brno-Jundrov vyšetření mateřských znamének | měření InBody | horolezecká stěna, balónková show Vstupné zdarma!

Z Líšně do Ugandy

22.5.2024 v 18 hodin v Dělnickém domě v Líšni

Vinohradský film: Gump - jsme dvojka Datum konání: 19.05.2024 Čas konání: 16:00 - 17:45

Poslední film pro děti v sezoně 2023/2024 promítáme 19. 5. 2024 v 16:00 ve Společenském sále Pálava, Bzenecká 23. Vstupné 90 Kč za osobu, vstupenky jsou v předprodeji na Smsticket.cz Na místě drobné občerstvení pro malé i velké.

Oldies párty Datum konání: 24.05.2024 Čas konání: 20:00 - 23:45

Přijďte si zatancovat a pobavit se na druhou Vinohradskou Oldies párty, tentokrát však poprvé venku! V areálu bývalé ZŠ Bzenecká. (V případě špatného počasí akce proběhne ve společenském sále Pálava) Největšími hity od 70. do 90. let Vás provede legendární brněnský DJ Karel Kelča. Vstupné je 150 Kč. Lístky budou v prodeji na místě.

Upozornění pro nájemníky obecních bytů

V nejbližších dnech obdržíte vyúčtování služeb za rok 2023. Přeplatky budou vhozeny do schránek, nedoplatky budou předány proti podpisu, ev. zaslány doporučenou poštou.

Vážení čtenáři, informujeme, že pobočka knihovny bude po rekonstrukci otevřena v pondělí 8. 4. 2024 od 13:00 hod. a pak dále ve svých standardních provozních dnech a hodinách.

Vážení čtenáři, informujeme, že pobočka bude po rekonstrukci otevřena v pondělí 8. 4. 2024 od 13:00 hod. a pak dále ve svých standardních provozních dnech a hodinách. (Otevírací doba: pondělí 13–18, úterý 10–12 a 13–18, středa–zavřeno, čtvrtek 10–12 a 13–18, pátek 10–15 hod.)

Angličtina s Andy Datum konání: 05.03.2024 - 28.05.2024 Čas konání: 17:30 - 19:00

Angličtina vždy v úterý od 17.30 do 19.00 hodin. Učebna KVIC Bzenecká 23, Brno-Vinohrady. Start 5. 3. a ukončení 28.5. 2024!

Odtrhávejte víčka od jogurtů! ♻️ Taková prosba zní z brněnské spalovny.

Už skoro rok tam funguje třídicí linka, která umí automaticky rozlišovat jednotlivé druhy odpadu. Díky tomu můžou lidé vyhazovat do žlutého kontejneru kromě plastů taky nápojové kartony, plechovky nebo obaly od kosmetiky.

Informace pro občany – sběrové dny v roce 2024 Termíny sběrových dnů: 25.5.2024, 31.8.2024 a 19.10.2024 vždy od 8:00 do 12:00 hod. VOK bude přistaven jako obvykle v lokalit

Informace pro občany – sběrové dny v roce 2024 Termíny sběrových dnů: 20.4.2024, 25.5.2024, 7.9.2024 a 19.10.2024 vždy od 8:00 do 12:00 hod. VOK bude přistaven jako obvykle v lokalitě Pálavské náměstí (za točnou MHD).

V oblasti přírodních věd obdržel Cenu města Brna vinohradský občan prof. RNDr. Josef Diblík, DrSc.

V březnovém Vinohradském informu jsme přinesli rozhovor s významnou vinohradskou osobností, profesorem Josefem Diblíkem. Protože se jednalo o poměrně rozsáhlý text, nabídli jsme jej Vám, čtenářům, ve zkrácené podobě. Nyní si jej můžete přečíst v nezkrácené verzi.

přijme - řidiče

Jedná se o řízení motorového vozidla Piaggio NP6, kategorie N1, včetně provádění likvidace černých skládek.

Městská část Brno- Vinohrady přijme - pomocného pracovníka pro likvidaci černých skládek.

Odměna 120,- Kč/ hodina

ZÁPIS DO MATEŘSKÝCH ŠKOL pro školní rok 2024/2025 Časový harmonogram přijímacího řízení Podrobné informace najdete na :zapisdoms.brno.cz

• Termín a čas určí jednotlivá ředitelství škol,budou uveřejněny na w.str.jednotlivých škol.

Klub zastupitelů města Brna – pronájem prostor pro společenské, vzdělávací a kulturní akce Brno-střed

Adresa: objekt Staré radnice, Mečová 368/5, 602 00 Brno-střed Hledáte vhodné prostory k pronájmu v centru Brna? Představujeme vám Klub zastupitelů, místo ideální pro slavnostní příležitosti, významná setkání, firemní akce, komorní koncerty, školení apod. Kapacita vnitřních prostor je až 100 osob (s využitím venkovních prostor cca 140 osob).

Dny sportovišť se po loňské zkušenosti budou konat opět třikrát. První ze tří dnů plných sportu se uskuteční již 7. dubna v Aquaparku Kohoutovice.

Registrace na Dny sportovišť do Aquaparku Kohoutovice naleznete zde https://dnysportovist.starez.cz/rezervace Obecné informace ke Dnům sportovišť potom zde https://dnysportovist.starez.cz/

ŽÁDOST O ADOPCI ZELENĚ

jednoduchý popis navrhované úpravy plochy, o jakou má žadatel zájem, případně konstatování, že podoba úpravy bude až výsledkem konzultace s odborem majetku, dopravy a životního prostředí — žadatel nemá o podobě úpravy konkrétní představu

Na městských sportovištích mohou zachránit nejeden život. Automatizované defibrilátory jsou nyní dostupné téměř na každém z nich

Společnost STAREZ – SPORT, a. s. vybavila svá sportoviště přístroji AED – automatizovanými externími defibrilátory. Městské sportovní areály se tak dočkaly vylepšení, co se bezpečnosti návštěvníků týká.

Daň z příjmu fyzických osob

Daň z příjmu fyzických osob

Změny v nájmech se týkají běžných obecných bytů.

Pálavské náměstí 1 a 2 , Bzenecké 19 a 21 a Mikulovské 9 se tyto změny netýkají

Dovoluji si Vám připomenout nové spuštění projektu „Rodičovské vouchery“,

Více informací o tomto projektu se můžete dozvědět na webu Brno iD https://www.brnoid.cz/cs/rodicovske-vouchery

Harmonogram provádění blokového čištění na rok 2024

Harmonogram provádění blokového čištění na rok 2024 začátek 02. 04. 2024

Vinohradské trhy 2024

prostranství před radnicí, Velkopavlovická 25

Zábava, poznání i noví kamarádi. Koupaliště Riviéra láká na příměstské tábory

Registrace na příměstské tábory na Riviéře je spuštěna. Pokud tedy plánujete svému dítěti dopřát během prázdnin týden na největším koupališti v Brně, neváhejte. Letošní příměstské tábory, které pořádá městská společnost STAREZ - SPORT, a. s., budou probíhat v devíti turnusech po celou dobu prázdnin.

Poděkování od hasičů

Ani na vinohradské hasiče Ježíšek nezapomněl. Ať můžeme v nejrůznějších krizových situacích pomoci občanům v naší městské části, tak je nezbytné mít členy zásahové jednotky dobře vybavené osobními ochrannými pracovními prostředky.

Varování na podvodné SMS a e-maily

Varování na podvodné SMS a e-maily

Je to oficiální, hřiště na Bořetické je otevřeno!

Celkovou rekonstrukcí prošlo hřiště na Bořetické ulici. Možná by se spíš hodilo říci, že hřiště prošlo znovuzrozením😉 Původní hřiště bylo zcela vybagrováno a plácek ustoupil novému povrchu, oplocení a brankám. Pak už chybělo pouze doplnit hřiště formálními součástmi a prostor už může sloužit svému účelu - zejména malým a mladým Vinohraďákům!

Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Brno – Vinohrady

Ve středu 1.11.2023 se uskutečnil 3. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Brno – Vinohrady v tělocvičně ZŠ Mutěnická pro nominované žáky školy. Sportovní akce TAJV ve Vinohradech patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

Hřiště Barevňák zase hýří barvami 🎨🚸👌

Už více než 1️⃣ 5️⃣ 0️⃣ let máme rádi barvy a rozmanitost! A to nejen v tisku, ale ve všech našich činnostech 🙌 A tak nám to opět nedalo 🤔 Spolu s kolegy z brněnské centrály Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. jsme se tentokrát pustili do renovace dětského hřiště s příhodným názvem Barevňák v Městské části Brno – Vinohrady.

Představení nového webu Bezpečnější Brno, bezpecnejsi.brno.cz

Cílem webových stránek Bezpečnější Brno je poskytnout občanům informace nebo pomoc v situacích souvisejících s bezpečností, kriminalitou nebo různými formami rizikového chování.

Reprezentace na Mistrovství ČR v country tancích dětí do 18 let

​Carolka Brno si vybojovala titul „ Vícemistr“ v klasickém country do 18 let . Další tři choreografie se umístily na krásné bronzové příčce.

Stavební zákon a povolování fotovoltaických elektráren

vzhledem k tomu, že se v poslední době jeví jako základní trend, jak se vypořádat s rostoucí cenou elektrické energie, možnost využití solární energie, rozhodl se stavební úřad touto cestou v krátkosti informovat o problematice instalace fotovoltaických elektráren (dále jen FVE) na stávající objekty.

Jaká je budoucnost parkování na Vinohradech?

Na tuto otázku se snažilo odpovědět setkání s veřejností, které proběhlo v úterý 25. dubna ve společenském sále Pálava. Náplní celého odpoledne bylo předávání a sdílení informací nejen ohledně samotného parkování, jeho aktuálním stavu a budoucnosti, ale také možnost budoucího zavedení tzv. „Modrých zón“

Komunikujte s radnicí přes aplikaci Česká obec

Nainstalujte si aplikaci ČESKÁ OBEC a mějte vinohradskou radnici vždy u sebe. Důležité kontakty, zprávy o dění kolem vás, pozvánky na akce městské části, možnost hlášení závad nebo úřední deska -to vše obsahuje ČESKÁ OBEC.

Budování domovních předávacích stanic

Městská část Brno – Vinohrady společně s Teplárnami Brno a.s. zahajuje úpravy systému dálkového vytápění na Vinohradech. V rámci stavebních úprav budou v jednotlivých bytových domech realizovány domovní předávací stanice, které přinesou úspory nákladů na vytápění.

Na Den učitelů byla městem Brnem, jako výrazná pedagogická osobnost oceněna Mgr. Hana Fialová

jako výrazná pedagogická osobnost oceněna Mgr. Hana Fialová, vynikající učitelka a logopedka, která působí v MŠ Sněhurka na Bořetické

Ceny pronájmů tělocvičen na Bzenecké, už máme pouze omezené hodiny

Dlouhodobý a pravidelný pronájem 1. Pro děti mládež ….. 322,50 Kč/hodina 2. Ostatní ………………. 430,00 Kč/hodina Krátkodobý pronájem – jednorázový 1. Pro děti mládež ….. 322,50 Kč/hodina + 21 % DPH 2. Ostatní ………………. 430,00 Kč/hodina + 21 % DPH

Pronájem - Společenský sál Pálava

Bzenecká 23, Brno Vinohrady Kapacita sálu je do 160 míst Cena pronájmu: 1000 Kč / hodina Učebna v prostoru KVIC 200 Kč/ hodina, Domček - Vlatická 23 - lektoři sál - 290 Kč/hodina, 400 Kč / hodina - celý Domeček. Dana Ondrušová - administrativa KVIC Brno-Vinohrady. Mob. 737 259 478. http://www.kvicvinohradybrno.cz/

Setkání nad Velkým městským okruhem.

Obyvatelé MČ Brno-Vinohrady mají za sebou odbornou přednášku a veřejnou diskuzi na téma Velký městský okruh a jeho dopady na Brno-Vinohrady! Ta proběhla v úterý 28. února ve Společenském sále na Bzenecké 23

Ztráty a nálezy

Nalezen černý čip. Další klíče nalezeny na Čejkovické. Na dětském hřišti Valtická se našly klíče. Komu chybí, jsou na pokladně ÚMČ - Brno Vinohrady 511 189 015

HLINÍK A BATERIE Stále můžete nosit do Domečku drobný hliníkový odpad a vybité baterie. má to smysl! 🙂

HLINÍK A BATERIE Stále můžete nosit do Domečku drobný hliníkový odpad a vybité baterie. má to smysl! 🙂

Strážníci za poslední týden odstranili z brněnských ulic čtyřicet jehel a injekčních stříkaček

Od pondělního rána do sobotního podvečera odstranili strážníci z brněnských chodníků, cest, trávníků, zastávek hromadné dopravy a dalších zákoutí čtyřicet injekčních stříkaček. S odhalováním nebezpečného odpadu v ulicích pomáhala hlídkám městské policie také všímavá veřejnost.

Máte co sdělit ostatním Vinohraďákům?📣 Chcete se podělit o své postřehy s ostatními?

Autorem článku v Informu může být každý!

Spuštěn nový web - PŘEHLED UZAVÍREK A OMEZENÍ

https://kopemezabrno.cz/aktuality/

Vážení vlastníci a uživatelé pozemků,

dovolte, abychom vás upozornili na nutnost dodržení zákona č. 458/2000 Sb. (energetický zákon) a povinnosti, které z něj plynou. Na základě tohoto zákona a dle platných norem (PNE 33 0000-6, PNE 33 3300, PNE 33 3301, PNE 33 3302) vás žádáme o odstranění dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz elektrického distribučního zařízení. Odstranění, prosíme, proveďte podle níže uvedeného výpisu z předpisů tak, aby byla dodržena maximální výška porostu.

Slavnostní otevření nového travnatého hřiště na malou kopanou

Slavnostní otevření fotbalového hřiště v areálu Bzenecká 23, proběhlo v neděli 11.9.2022 v 8,30 hodin slavnostním výkopem.

Nové hrací prvky

Na dětském hřišti na Valtické byly umístěny nové hrací prvky stonožka, přeskakovaní kůly a deska na pružinách. Díky získání dotace z Jihomoravského kraje ve výši 56 000,- Kč bylo možné realizovat investici za celkem 90 605,- Kč.

Disc golfové hřiště na Vinohradech

Nové hřiště ve Vinohradském kopci za Tvrdonickou.

Zamezení zápachu ze Slévárny Heunisch pokračuje a je na dobré cestě

Pozitivní zprávu obdržela naše MČ v pondělí 11. července 2022. Ministerstvo životního prostředí ČR potvrdilo rozhodnutí Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje v záležitosti šíření zápachu ze Slévárny Heunisch v Líšni.

Na Vinohradech vyrostla díky participativnímu rozpočtu nová pumptracková dráha

Ve čtvrtek 23. června byl slavnostně otevřen projekt Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní s bohatým doprovodným programem. Na pumptrackové dráze v blízkosti ulice Bořetické si návštěvníci užili i výborná exhibiční vystoupení na BMX a horských kolech.

Výstava Osada Hamburk ve vzpomínkách pamětníků otevřena o víkendu 18. 6. a 19. 6.

Poslední možnost zhlédnout výstavu o osadě Hamburk, předchůdci našeho sídliště.

Kam se žárovkou, když dosvítí?

Většina z nás musí občas řešit, co se žárovkou, která najednou dosvítila. Vysloužilé žárovky, zářivky a výbojky totiž nepatří do popelnice na směsný odpad, kde z některých z nich mohou při rozbití unikat nebezpečné látky.

Slavnostní otevření Cyklo-parku mezi Vinohrady a Líšní se přesouvá na 23.6. v 15 hodin

Došlo ke změně data ze strany města. Přesouvá se na 23.6.2022 v 15 hodin. Všechny srdečně zveme

Osada Hamburk ve vzpomínkách pamětníků

Pozvánka na výstavu "Osada Hamburk ve vzpomínkách pamětníků" 9. 6. 2022 - 22. 6. 2022

Ukončení 3. etapy obnovy elektroinstalací 4. p. obecních bytových domů

začátkem října letošního roku byla dokončena třetí etapa obnovy elektroinstalací páteřních rozvodů ve společných prostorách obecních domů. Jednalo se o 4. podlažní bytové domy Mutěnická 15, 17, 19, 21 a Vlčnovská 2, 4, 6, 8.

Slavnostní otevření mateřské školy na Bzenecké

31. srpna 2021 proběhlo slavnostní otevření odloučeného pracoviště mateřské školy Prušánecká – tří nových tříd v areálu bývalé základní školy Bzenecká.

Městská část Brno-Vinohrady žádá občany, nekrmte holuby

Městská část Brno-Vinohrady vyvíjí neustálé úsilí ke snížení výskytu holubů, ale bez omezení dostupnosti jejich potravy, není stav holubů snížen dostatečně. V tom mohou nejvíce pomoci sami občané, a to tím, že nebudou holuby krmit a zajišťovat jim dostupnost potravin jejich odhazováním mimo popelnice a odpadkové koše.

Seniorská obálka (I. C. E. karta)

V květnu probíhá distribuce seniorské obálky

Pozor na podvodníky

nabízí kontrolu oken, přihlášení na očkování, výměnu vodoměru...

MČ Brno-Vinohrady dlouhodobě odmítá výstavbu hokejových hal a hotelu

​Připomínky RMČ k výstavbě multifunkčního sportovního centra se zaměřením na hokej

Nové psí hřiště na Vinohradech

Připravuje se nové psí hřiště