Seniorská obálka (I. C. E. karta)

Městská část Brno-Vinohrady se v roce 2021 stala partnerem a distributorem projektu Seniorská obálka – I. C. E. karta. Tato karta, nazývaná také jako seniorská obálka, slouží především starším občanům žijícím osamoceně. Do karty zapíše její uživatel důležité informace o svém zdravotním stavu. Informace pak budou sloužit složkám IZS, především pak záchranářům při zásahu u vás doma. Záchranná služba dostane díky kartě okamžitý přesný přehled o vašem zdravotním stavu, chronických nemocích či lécích. V případě tak stresové situace jako je zásah záchranné služby bývá pro starší občany náročné si na různé informace vzpomenout, někdy je to dokonce zcela nemožné vzhledem k pacientově stavu. Rychlé a jasné informace tak můžou vést k co nejefektivnějšímu zdravotnímu zásahu a ochraně zdraví či záchraně života.
 

Kartu mohou vyplnit nejen vinohradští senioři ale všichni, kteří by rádi využili standartu I. C. E., který se stává stále rozšířenějším v Jihomoravském kraji i v celé republice. Záchranáři navíc vědí, kde kartu rychle najít a může být tedy užitečná v ohrožení zdraví či života kohokoliv z nás. Karta se řídí principem semaforu – nejdůležitější data jsou označeny červeně, doporučené údaje oranžově a doplňující informace zeleně. Kartu je nutné udržovat aktuální, v případě zájmu je možné vyzvednout si nový výtisk na radnici městské části.

I. C. E. karta může být přeložena na třetiny a vložena do průhledné obálky. Tu pak umístěte na lednici případně na vnitřní stranu vchodových dveří – záchranáři ji zde budou hledat a je potřeba ji tedy umístit na jednom z těchto dvou míst. Pokud kartu osobně nevyužijete, můžete ji darovat svým rodičům nebo prarodičům.
 

Kromě tradiční verze je k dispozici ještě mini I. C. E. karta. Ta slouží především mimo domov, lze ji vyplnit, složit a vložit do peněženky. Mini I. C. E. karta nebyla v roce 2021 distribuována, a tak je možné si ji vytisknout na našich stránkách případně o ni požádat na Odboru sociálních věcí, školství a kultury úřadu.
 

Pokud nemáte seniorskou obálku neboli I. C. E. kartu k dispozici (vyšla ve Vinohradském Informu v květnu 2021) neváhejte o ni požádat na Odboru sociálních věcí, školství a kultury v třetím patře budovy úřadu městské části Brno-Vinohrady.

Další informace ve videu: https://www.youtube.com/watch?v=0e8HrIWD7Jc

Obálka ke stažení zde:  A4_SO-MC-Brno-Vinohrady.pdf

Mini verze seniorské obálky ke stažení zde: https://seniorivkrajich.mpsv.cz/wp-content/uploads/2021/04/SO_mini_A4_x3_obecna_80x99mm_bezorezek.pdf