Zájezd do sklípku "U Jeňoura" v Prušánkách - Nechorech ...

Zájezd do sklípku "U Jeňoura" byl prvním letošním výjezdem návštěvníků a zájemců o akce Senior klubu mimo město a tak byl očekáván s určitou nedočkavostí.
Z přihlášených téměř 35 zájemců se sice tři na posledních chvíli ze zdravotních důvodů omluvili, ale to nijak pohodu přítomných negativně neovlivnilo (a nepřítomným se podařilo dopravit zpět do Brna a předat na parkovišti i balíčky s jimi uhrazeným pohoštěním a vínem, takže kromě nemožnosti si společně zazpívat k žádné újmě nepřišli ... :-)). Mezi přítomnými byla mj. i vozíčkářka, kterou se podařilo bez komplikací a za pomoci ochotných rukou dopravit dolů do sklípku i zpět k autobusu, za což všem náleží poděkování ... :-)
V podstatě hned po příjezdu se všem hned po usednutí věnoval ochotný personál sklípku (na podzim to byla mj. Katarína, nyní to byla pro změnu Kateřina - není to krásná shoda pěkného slovenského a českého dívčího jména? :-)), takže nebyl čas ani na obvyklé rozcvičení rukou a mysli ... :-).
O hudební doprovod se opět zasloužili harmonikář Karel Mifek (hrál poté, co se nedávno podrobil operaci očí) a houslistka Růženka Žalkovská a protože jsou oba excelentní muzikanti, zpívané melodie prokládali i svými hudebními sóly pro radost svou i přítomných. 
Hrálo se a zpívalo jak na přání, tak i podle volby muzikantů k radosti a pohodě přítomných a jako obvykle - nejvíc do zpěvu bylo v době, kdy se nachyloval čas k odjezdu ... :-)
I přes deštivou předpověď jsme měli pevně v rukách i počasí, takže nám pršelo jenom v průběhu jízdy na dálnici, ale při vystupování na Vinohradech už bylo zase příjemně ... a tak nezbývá než se těšit na další zájezd a na podzimní opakovanou návštěvu sklípku ... :-)