Zájezd do Olomouce a na Svatý Kopeček ...

Druhým zájezdem roku 2023 byla prohlídka Olomouce a Svatého Kopečku u Olomouce. U autobusu se sešlo 36 cestovatelů, kterým přálo celý den nejen počasí, ale i dobře zvolený směr jízdy po dálnici .. :-). Cestou do Olomouce jsme totiž sledovali v protisměru hustý provoz a pomalu jedoucí kolony po dálnici na příjezdu do Brna až skoro od Rousínova a při návratu v podvečer to bylo pro změnu zase v opačném směru, kolony na výjezdu z Brna ...
V Olomouci jsme díky místní znalosti našeho řidiče pana Hladkého zaparkovali kousek od centra a pak už se všichni rozešli, někteří vybaveni péčí vedoucího i plánky středu města, aby se seznámili s pamětihodnostmi, historickými i současnými (některé jsou na fotografiích). Pak jsme se občas různě potkávali nebo zdravili, třeba i při konzumaci posilňujícího oběda na zahrádce ...
Před čtrnáctou hodinou jsme se ukázněně u autobusu zase sešli a přesunuli se na Svatý Kopeček u Olomouce. Většina z nás tam byla poprvé a pro všechny tudíž bylo docela překvapením zjištění, jak dost daleko od Olomouce Svatý Kopeček a na jakém strmém kopci vlastně je, protože při jízdě směrem k Olomouci to tak zdaleka nevypadá.
Většina z cestovatelů byla po dopoledni příjemně "ucaprtána" a tak po prohlídce interiéru i exteriéru chrámu už oželela možnou prohlídku místní zoo a raději vzala zavděk možností posezení a posilnění kávou nebo i zákuskem.
Díky prodlužujícím se dnům jsme na Vinohrady dorazili ještě za světla a protože se výlet a jeho nabídka líbily, už cestou zpět se většina účastníků přihlásila na červnový zájezd do Kroměříže a do Kovozoo ve Starém Městě u Uh. Hradiště ... :-)