Zájezd do Lednice ...

Prvnímu letošnímu zájezdu přálo nejen počasí, ale i pohoda jeho účastníků, kterou příliš nepokazila ani nevlídná pokladní a její chyby při odbavování rezervované prohlídky (na kterou se kvůli ní proto nedostali všichni zájemci).
Lednický park ale nabízel zajímavá místa a krásná zákoutí i možnosti užití si pěkného dne a tak bylo možno nachodit víc něž doporučenou denní "normu" kilometrů po parku (viz jeho schéma) a mezi zámkem, Janovým hradem (4 až 5 km), minaretem (včetně výstupu po 302 schodech až na horní ochoz) i přístavišti lodí (byly v provozu a byly i využity) a také vzhledem k začátku sezóny zatím neprovozovanou ukázkou dravých ptáků (viz fota informačních tabulí).
V parku bylo možno tiše obdivovat majestátní stromy, zatím ještě neskryté pod listovím, i torza těch, které už měly svůj život za sebou, ale přesto udivovaly svou mohutností a krásou větvoví ...
Vzhledem k rozloze parku jsme se občas potkali u minaretu nebo na cestách v parku, a před odjezdem pak u východu z areálu zámku - ani jsem všechny účastníky nestihl vyfotit a snad to budu moci napravit v Mikulově ... :-)