První letošní vycházka do Sherwoodu ...

V úterý večer se pan Bc. Škornička omluvil kvůli své přednášce a protože ve čtvrtek bylo krásné slunečné počasí, vyrazili jsme v souladu s náhradním programem na zahrádku do Sherwoodu ... :-)
Začátek nám sice trochu zkomplikovala Eliška V., která se tak těšila na usednutí na lavičku, že těsně před zahrádkou škobrtla, v důsledku čehož si trochu pohmoždila kořen nosu a čelo "zkrášlila" pěknou boulí. Protože se ale v sestavě výletníků našla šikovná ošetřovatelka, bylo zranění ošetřeno dřív, než jsem stačil u baru tlumočit objednávku všech příchozích a zorganizovat její doručení na zahrádku ... :-)
Elišce ani ostatním tato epizoda naštěstí náladu nezkazila a ani to téměř nepoznamenalo její vzhled (jak si může pozorný prohlížeč fotografií ověřit). Postupně přišly ještě některé opozdilé příchozí, jejichž přání a objednávky byly také promptně uspokojeny - celkem nás vyrazilo do přírody sedmnáct :-)), dokonce mezi nás zavítali i dva zdokumentovaní zástupci říše zvířat a hmyzu ...
Odpoledne plynulo v příjemné pohodě až do doby kolem sedmnácté hodiny, kdy už sluníčko začalo ztrácet sílu, a tak nezbylo než vyrazit zpět. Cesta do kopce byla sice pro některé "třínohé" trochu namáhavější, ale i to bylo zvládáno s přiměřeným humorem (a domlouváním bolavým kolenům ... :-)).