Předvánoční setkání v společenském sále ...

V sobotu 11.prosince přišlo do společenského sálu znatelně méně návštěvníků než v říjnu (možná to ovlivnila sněhová nadílka na chodnících či obavy některých z vrcholící vlny koronaviru), ale přítomní rozhodně nelitovali - v sále je mj. vítal i krásný a vzácný betlém, dar pani Hanky Žaludové (viz foto).
Cimbálová muzika Javor se předvedla v rozšířeném složení (o druhého houslistu) a téměř hodinu a půl bez přestávky hrála převážně moravské a slovenské písničky, které si s ní s chutí zazpívali mnozí přítomní, a stejně jako při předcházejícím koncertu si mohl opět zazpívat sólo Zdeněk Sedlář (i když ho kapela doprovázela v jiné tónině než si přál) a sklidil zasloužený potlesk.
V další necelé půlhodince pak kapela zahrála známé i méně známé koledy a své vystoupení zakončila dvěma nejznámějšími - Narodil se Kristus Pán a Tichá noc. Na tyto koledy se k cimbálce (po předcházející operativní domluvě) připojil i celý pěvecký sbor Blahoslava Hajnce, přičemž toto společné vystoupení obou souborů proběhlo tzv. na první dobrou, tzn. bez jakékoli předcházející zkoušky. Před přítomnými bylo v tu chvíli možná více učinkujících než diváků (viz fotografie), ale pro všechny v sále to byl krásný zážitek.
Po kratičké technické přestávce (odnesení cimbálu) se pak představili členky a členové pěveckého sboru pod vedením sbormistryně Mgr. Hajncové s jiným repertoárem než v říjnu a opět pohladili po duši všechny přítomné. V průběhu koncertu tentokrát zněly nejen hlasy učinkujících, ale i různé hudební nástroje, zvyšující působivost písní. 
Nezbývá mi než poděkovat účastníkům - posluchačům dlouhého koncertu, že vydrželi až do jeho závěru (téměř všichni) a zejména pak všem učinkujícím za to, že připravili všem přítomným krásný předvánoční zážitek.
A další dobrá zpráva na závěr - můžete se těšit na další společné vystoupení obou těles na začátku jara ... :-)