Plavba po prýglu na Veveří ...

Jak si lze ve fotogalerii nalézt, 20.června 2013 jsme uskutečnili výpravu na přehradu poprvé, i když tehdy za jiných okolností a za podstatně větší účasti (najatá loď, dva autobusy).
Tentokrát to bylo skromnější - jeden autobus, 25 účastníků, dvě vozíčkářky, plavba podle jízdního řádu se spoluplovoucími, mezi kterými bylo několik skupinek výletníků včetně asi dvou tříd mateřské školky s učitelkami - při jejich sledování se usmívali i škarohlídi a o to větší radost měli všichni účastníci, že se rozhodli využít této možnosti udělat si radost a pozitivně se naladit. Přistávání pod hradem Veveří dokonce "kontroloval" i projíždějící člun Policie ... :-)
V praxi jsme si ověřili, že výlet s plavbou mohou absolvovat i vozíčkáři - s jednou drobnou výjimkou. Na dolním začátku cesty na Veveří je příčná stružka pro odvod dešťové vody, pro elektrický vozík bez lyžin (které jsme s sebou neměli, protože jsme to netušili) bohužel nepřekonatelná. Paní Věra proto na nás počkala ve stínu stromů pod hradem (musela by to objíždět po silnici k horní bráně hradu, což by bylo problematické ...).
Jinak jsme to vyšlápli téměř všichni (trojice cestovatelek realisticky vyhodnotila své možnosti chůze s hůlkami a počkala na nás na jedné ze zastávek - jejich loučení při vystoupení i návrat na loď jsou také zdokumentovány), dokonce i ruční vozík jsme na hradní nádvoří vytáhli - a ve vyhlídkové věži i prevét cestou po schodišti shlédli ... :-)
Zvládli jsme i procházku zpět od hradu k přístavišti, u kterého jsme poseděli v příjemném zákoutí u studánky, byť s nepitnou vodou, a plavba zpět k hrázi i jízda na Vinohrady proběhly stejně pohodově jako na začátku dne.
Litovat mohou pouze Ti, kdož se nemohli zúčastnit - tak zase někdy příště ... :-)