Blahopřání prosincovým jubilantům ...

Do klubovny zavítala v krásném zasněženém dni a sídlišti více než třicítka účastníků oslavy do vánočně vyzdobené klubovny. Po tradičním rozcvičení včetně dodatečně přidaného "ptáčka" za doprovodu harmoniky hosty pozdravil místo nepřítomné paní starostky svými tradičními zdravicemi Zdeněk Sedlář.
Po přípitku "živojó" pak přítomní poblahopřáli jediné přítomné oslavenkyni, třiaosmdesátileté Martě Čechové a aby oslava a zpívání neskončily příliš brzo, po jediné písničce na přání, "rozpočítal" vedoucí z přítomných každého třetího (správněji každou třetí :-)) a postupně je požádal či vyzval, aby vyslovili své přání na písničku - oslovení a překvapení "rozpočítaných" bylo také příležitostí k zasmání se a k udržování dobré pohody v klubovně.
V samém závěru tohoto trochu netradičního průběhu oslavy pak přítomní ještě poblahopřáli a zazpívali Márii Tesařové, která na sebe vedoucímu "prozradila", že také slaví - před sedmdesáti lety a třemi dny porodila svou první dceru, se kterou její jubileum nedávno oslavila ... :-)
A pak už se jako obvykle konzumovalo pohoštění a zase zpívalo - paní Süsserová se také nechala strhnout náladou a vyrazila po delší době do uličky blíže k harmonikáři a do centra dění v klubovně ... :-)
Přítomní se rozcházeli v dobré náladě a v očekávání brzkého setkání se na předvánoční besídce s přineseným cukrovím a při silvestrovském odpoledni a podvečeru v klubovně ...