Strážníci za poslední týden odstranili z brněnských ulic čtyřicet jehel a injekčních stříkaček

Strážníci za poslední týden odstranili z brněnských ulic čtyřicet jehel a injekčních stříkaček

Od pondělního rána do sobotního podvečera odstranili strážníci z brněnských chodníků, cest, trávníků, zastávek hromadné dopravy a dalších zákoutí čtyřicet injekčních stříkaček. S odhalováním nebezpečného odpadu v ulicích pomáhala hlídkám městské policie také všímavá veřejnost.

Aplikační pomůcky sbírali strážníci napříč celým městem, tedy nejen v centru města, ale i v severní či jižní části, v Zábrdovicích, Husovicích, Komíně, Židenicích, Bystrci, Kohoutovicích, Bohunicích, Novém Lískovci či na Vinohradech. Největší počet kusů posbírala hlídka v ulici Podlesí, a to hned deset najednou. Do sběrných boxů putovaly také nalezené aplikační pomůcky v ulicích Polní, Náplavka, Mlýnská, Körnerova, Jana Svobody, Hněvkovského, Vejrostova, Rakovecká, Uzbecká, Bořetická, Dlouhá nebo třeba Veslařská. Všechny jehly a injekční stříkačky strážníci převezli k odborné likvidaci.

Dospělí, kteří se odváží, mohou nalezené aplikační pomůcky velmi opatrně přemístit například do plastové láhve a vyhodit do komunálního odpadu. Další možností je zavolat na nejbližší služebnu městské policie. Strážníkům velmi pomáhá, pokud na ně nálezce počká a aplikační pomůcku jim ukáže. Jinak se totiž může stát, že hlídka v mnohdy nepřehledném terénu a bez bližších informací jehlu nemusí najít.

Zdroj a foto: MPB