Informace o sportovních areálech

 
OTEVŘENÉ BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ
 
Provoz některých bazénů spravovaných společností STAREZ – SPORT, a.s. je již zahájen. Ve všech střediscích jsou dodržována přísná hygienická opatření. Návštěvníci musí dodržovat bezpečnostní vzdálenosti, až na výjimky nosit roušky (během koupání, cvičení, konzumaci jídla a pití, ve sprchách
a na dece) a provádět dezinfekci rukou.
Zaměstnanci pravidelně provádí dezinfekci prostor, kde se návštěvníci pohybují, po uzavření provozu intenzivně čistí všechny prostory. Stoly v občerstveních jsme uspořádali tak, aby byly dodrženy rozestupy alespoň 1,5 m s výjimkou návštěvníků sedících u jednoho stolu. Bohužel jsme z důvodu přísných nařízení nemohli otevřít parní sauny a wellness, stejně tak jsme nezprovoznili některé vodní atrakce. Rovněž bylo nutné upravit kapacitu areálů.
 
Na Letním koupališti Zábrdovice byla již od 30. 5. 2020 zahájena sezóna. Vše je v provozu až na oblíbenou atrakci vlnobití. Z hygienických důvodů nelze používat lehátka. Bufet funguje. Z důvodu nařízení je omezen počet návštěvníků na 300 v jeden okamžik.
Aquapark Kohoutovice byl po odstávce opět zprovozněn 1. 6. 2020.  Byla upravena kapacita areálu, nejede pára ani sauna. Návštěvníci nemohou využít vodní atrakce – vířivku, divokou řeku atd. Tobogan funguje, za slunečných dnů bude zprovozněn i střešní bazén. Nelze používat lehátka.
Provoz Městského plaveckého bazénu Lužánky byl také zahájen 1. 6. 2020. Zde nelze využít páru ani wellness, relaxační bazén bude bez bublinek.
V průběhu června bude zprovozněn bazén v Lázních Rašínova, zde v současné době probíhá oprava polykarbonátové střechy nad bazénem. Vířivka bude bez bublinek a kvůli nařízení nebude fungovat wellness. Posilovna, cvičební sál
i solárium je již v provozu.
Otevření Letního koupaliště Riviéra závisí na nařízení vlády k povolené kapacitě areálu. Předběžný termín zahájení je 22. 6. 2020. V provozu bude vše kromě vodních atrakcí, z organizačních důvodů nelze používat lehátka. V provozu budou i nově zbudované bufety.
Bazén Ponávka bude kvůli rekonstrukci vodovodního potrubí otevřen 3. 8. 2020.
  
 
DĚTSKÝ DEN NA VODOVÉ
V prostorách Městských hal Vodova proběhne v neděli 7. 6. 2020 Dětský den. Děti, ale i dospělí si budou moci od 11:00 v rámci Sportovního parku Vodova užít den plný zábavy. Kromě sportu a soutěží za odměny se mohou děti těšit na skákací hrad a tvořivou dílničku. Vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn náhradní program v tělocvičně.
 
SPORTOVNÍ PARK NA VODOVÉ
Sportovní park Vodova potrvá až do 30. srpna 2020 a poskytne široké veřejnosti prostor pro skatepark, volejbal, florbal, mini gymnastiku a mini atletiku. Sportoviště budou otevřena denně od 9:00 do 20:00. Vstup je zdarma stejně jako sportovní vybavení (míče na volejbal, hokejky na florbal a míčky). Více informací na facebookovém profilu Sportujeme v Brně.